Janmor 34 CC
Janmor34cc
Janmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34cc
Janmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34cc
Janmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34cc
Janmor34ccJanmor34ccJanmor34ccJanmor34cc
Janmor34cc
  • Janmor 34 CC

To szybki morsko - śródlądowy jacht turystyczny. Centralny kokpit, pokład plażowy i druga mesa wyróżniają go funkcjonalnością i wygodą niespotykaną na jachtach tej wielkości. Powstał jako stosunkowo niedrogi jacht spełniający wszelkie potrzeby całej żeglarskiej rodziny.

 

Morski kadłub zaprojektowano dla szybkiej i przyjemnej żeglugi na fali, dużej stateczności kształtu i przestronności wnętrza. Laminatowe skorupy o konstrukcji przekładkowej na pokładach i burtach, mają usztywnienia trapezowe i solidnie wlaminowane sklejki zabudowy wnętrza.

 

Profilowany balast w wersji mieczowej o zanurzeniu 70/180 cm zapewnia pełną stateczność i sprawność żeglugową. Umożliwia pływanie tam, gdzie nie docierają jachty balastowe. Miecz z 30 mm stali okrętowej chowa się w skrzyni ukrytej pod podłogą i w nodze stołu. Specjalny kształt miecza i balastu sprawia, że nie ma stukania na fali. Wejście na mieliznę przestaje być niebezpieczne. Ster z obrotową płetwą ma skeg chroniący śrubę.

 

Dla morskich tradycjonalistów przewidziano 3 wersje stałych balastów, dających zanurzenie 0,9 m z dwoma sterami oraz 1,55 i 1,8 m ze sterem podwieszonym. Wszystkie odpowiednio zrównoważone stery napędza się kołem sterowym z hydrauliczną lub cięgnową maszynką sterową.

 

Rozkładana szprycbuda dziobowa chroni obszerny centralny kokpit przez bryzgami a dołączona do niej szprycbuda rufowa tworzy zeń sterówkę. Na kolumnie sterowej oprócz urządzeń nawigacyjnych mamy rozkładany stolik, uchwyty do szklanek i nie oślepiającą sternika lampę kokpitową. Pod podnoszonym siedzeniem sternika jest wyjście awaryjne ze sztorcklapą. Duży pokład rufowy to idealne miejsce plażowe lub na party. Nic nie wystaje, a bom przelatuje tylko nad kokpitem. Kosze relingu mają dwuosobowe ławeczki na rufie ze składanymi stolikami. Platforma na rufie z drabinką i prysznicem czyni kąpiel bezpieczniejszą.

 

Łatwy w obsłudze, sprawny takielunek z kładzionym masztem, z listwowym lub rolowanym grotem, rolowanym fokiem z poprzeczną szyną, może być wzbogacony o bukszpryt i dodatkowy sztag genuy. Proponujemy 2 wersje takielunku, 39 m 2 i 47 m 2 .

 

W blisko 10 metrach zmieszczono program łódki 11 metrowej. We wszystkich pomieszczeniach jest wysokość stania. Wszędzie są szafy i półki. Kabina dziobowa ma zamykane drzwi do mesy. W klasycznej mesie z 2 kojami i rozkładanym stołem umieszczono też rozkładany stół nawigacyjny. Pod dnem kokpitu mieści się silnik, bojler, ogrzewanie, pralka, lodówka i dodatkowy blat kambuza. Obszerna łazienka ma dodatkowe siedzenie prysznicowe z bidetem i 2 wejścia, a kambuz jest większy niż w kawalerce. Rufowa mesa z biurkiem może być miejscem pracy dla biznesmena, a po złożeniu stołu sypialnią.

 

Jacht projektowany był w pełni komputerowo w oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie regatowe, turystyczne, profesjonalizm projektowy konstruktora oraz umiłowanie piękna i wygody. Jacht jest budowany dla żeglugi morskiej, zgodnie z przepisami PRS.


Argonautic Sp. z o.o.